Zobacz, na jakie ułatwienia w rozliczaniu VAT możesz liczyć od 1 stycznia 2019 r.

Najnowszy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym, wprowadza zmiany także w ustawie o VAT. Sprawdź, czy na nich skorzystasz!

Uwaga: opłata recyklingowa od przekazanej klientowi reklamówki z 23% VAT

Od 1 stycznia 2018 r. sprzedawcy mają obowiązek pobierania opłaty recyklingowej od wydawanych klientom toreb foliowych, w tym popularnych „reklamówek”. Nie pozostanie to bez wpływu na ich rozliczenia VAT.

Sprawdź, czy zawieszając firmę musisz wysłać JPK

Obowiązek złożenia po raz pierwszy pliku JPK_VAT w wersji 3 upłynął 26 lutego 2018 r. Ministerstwo Finansów wyjaśniło, kiedy zawieszenie działalności gospodarczej zwalnia z przesyłania JPK_VAT. Dowiedz się więcej.

Pamiętaj, że od 5 lutego 2018 r. możesz podpisywać JPK_VAT w formie uproszczonej

Czy wiesz, jak podpisać JPK_VAT w formie uproszczonego e-podpisu? Jak unikać błędów przy wysyłce plików? Na jakie wsparcie możesz liczyć, zanim wyślesz JPK_VAT? Odpowiedzi na te pytania udzielił doświadczony ekspert. Sprawdź szczegóły.

Czy odliczysz 100% VAT od wydatków na służbowe auto, które parkujesz poza firmą

Organy podatkowe zmieniły zdanie w sprawie odliczania VAT od udostępnianych pracownikom samochodów, garażowanych w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Poznaj szczegóły.

Czy nowe stawki VAT wywołają spory z fiskusem

Najnowsza opublikowana nowelizacja ustawy o VAT wyrzuca część towarów z obniżonej stawki 8%. Oznacza to, że zostaną one objęte podstawową stawką 23%. Podwyżka dotyczy m.in. okularów przeciwsłonecznych i odżywek dla kulturystów. Sprawdź, w kogo najbardziej uderzają te zmiany.