Czy usługi edukacji artystycznej wymagają kasy fiskalnej

Pytanie: Pytanie: Jestem dyplomowaną nauczycielką na pełnym etacie. Zarejestrowałam działalność gospodarczą "85.52.19 Pozaszkolne formy edukacji artystycznej ". Prowadzę doraźnie zajęcia z dziećmi w wieku do 15 lat. Nie jestem podatnikiem VAT. W 2018 roku uzyskałam przychód w wysokości 19.900 zł. W dniu 1 marca 2019 r. dodatkowo rozpoczęłam działalność "55.20.19 Pozostałe usługi turystyczne”, które będę wykonywała sporadycznie i które będą polegały na organizowaniu obozów i wycieczek dla dzieci szkolnych. Usługi będą polegały na zapewnieniu i zorganizowaniu zakwaterowania i wyżywienia w ośrodkach wypoczynkowych. Moje przychody do końca marca to 22.990 zł. Czy w opisanej sytuacji wystąpi obowiązek rejestracji kasy fiskalnej?

Kto może zastosować zwolnienie od VAT przy świadczeniu usług kulturalnych

Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy o VAT zwolnione od podatku są usługi kulturalne świadczone przez niektóre podmioty. Zakres tego zwolnienia budzi liczne wątpliwości księgowych. Poznaj szczegóły.