WYDANIE ONLINE

Uważaj – już obowiązują nowe przepisy ustawy o VAT
Musisz pamiętać, że zmiany w ustawie o VAT, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2017 r. zostały wprowadzone nie przez jedną nowelizację, a przez przepisy trzech różnych ustaw. Powoduje to, że odszukanie i prawidłowe stosowanie nowych regulacji jest utrudnione. W tym artykule znajdziesz pierwszą część kompleksowego omówienia zmian w VAT. 

czytaj więcej »

Pytanie: Proszę o informację jak prawidłowo rozliczyć sprzedaż dotyczącą faktury, gdzie datą wydania towaru jest 28 listopada 2016 r., natomiast datą wystawienia faktury jest 5 grudzień 2016 r.? Czy zarówno podatek Vat jak i przychód i koszt podatkowy należy rozliczyć w miesiącu listopadzie 2016 r.? Zaznaczam, że sprzedaż nie dotyczy czynności dla których obowiązek podatkowy powstaje w sposób szczególny.

czytaj więcej »

Wszyscy „żyjemy” dużą nowelizacją ustawy o VAT, która weszła w życie 1 stycznia 2017 r. Jednak trzeba pamiętać o tym, że to nie jedyne zmiany, jakie czekają podatników VAT w 2017 roku. Zmianie uległ, bowiem niezwykle istotny dla każdego księgowego art. 109 ust. 3 ustawy o VAT wskazujący, jak powinna wyglądać ewidencja prowadzona dla potrzeb tego podatku.

czytaj więcej »

Od 1 stycznia 2016 r. obowiązują nowe przepisy ustawy o VAT określające zasady odliczania VAT w przypadku, gdy podatnik nabywa towary czy usługi wykorzystywane do działalności gospodarczej oraz celów pozostających poza zakresem tej działalności. Na początku 2017 roku musisz  przygotować się do dokonania korekty rocznej VAT według zmienionych zasad.

czytaj więcej »

Zwróć uwagę, iż usługi stałej obsługi prawnej i biurowej są jedną z kategorii usług, które w dalszym ciągu korzystają ze szczególnych zasad powstawania obowiązku podatkowego. Sprawdź, jak rozliczać takie czynności.

czytaj więcej »

 Wraz z początkiem tego roku obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Sprawdź na przykładach, co w praktyce oznaczają zmienione przepisy.

czytaj więcej »

Już obowiązuje nowelizacja ustawy o VAT. Dowiedz się, jakie  zmiany nastąpią w zakresie rozliczania usług pomocniczych i usług pośrednictwa do usług finansowych.

czytaj więcej »

Nowelizacja Ordynacji podatkowej rozszerza wyłączenie funkcji ochronnej interpretacji indywidualnych. Poznaj konsekwencje tych zmian.

czytaj więcej »

wiper-pixel