Doradca VAT

Doradca VAT

Zawsze aktualnie o najnowszych zmianach w VAT. W „Serwisie Podatkowym VAT” znajdziesz autentyczne przykłady rozliczeń VAT w swojej branży. W każdym numerze znajdziesz odpowiedzi ekspertów na pytania księgowych z konkretnych branż. Dzięki temu uzyskasz pomoc nawet w najbardziej nietypowej sytuacji.

Rachunkowość i podatki

Rachunkowość i podatki

Rachunkowość i Podatki dla praktyków to omówienia z zakresu:rachunkowości,podatków,orzecznictwa i rozliczeń z podziałem na branże. Każdy komentarz i artykuł uzupełniony zestawieniem liczbowym, interpretacją lub gotowym schematem księgowania - wszystko zaprezentowane w praktyczny sposób.

Koszty Podatkowe w praktyce

Koszty Podatkowe w praktyce

Gotowe rozwiązania w rozliczaniach kosztów w firmie z punktu widzenia podatków pochodowych, VAT i ustawy o rachunkowości. Koszty Podatkowe w praktyce to dostęp do gotowych rozwiązań rzeczywistych problemów podatkowych, z jakimi borykają się osoby prowadzące księgowość. Praktyczne porady opisują, jak postępować w określonych przypadkach i poprawnie kwalifikować wydatki jako koszty uzyskania przychodu.

Prawo i podatki

Prawo i podatki

W publikacji zawarta jest praktyczna wiedza o planowanych zmianach w prawie podatkowym (w tym VAT, PIT, CIT) oraz ich skutkach dla firmy. Publikujemy opisy najciekawszych orzeczeń sądowych wraz z komentarzem specjalistów.Podajemy najnowsze interpretacje prawa - prosto z Ministerstwa Finansów z opinią eksperta oraz pogłębione analizy prawne (orzeczeń sądowych wraz z komentarzami ekspertów).

Orzecznictwo podatkowe

Orzecznictwo podatkowe

W publikacji dostarczamy Państwu co miesiąc niepodważalne argumenty w razie kontroli skarbowej Śledzimy dla Państwa na bieżąco orzecznictwo NSA i SN w zakresie podatków. Wskazujemy jak radzić sobie z rozliczeniami po zmianach przepisów co popieramy podstawa prawną. W razie kontroli można powołać się na konkretny wyrok, czy na aktualne stanowisko organów podatkowych.

Finanse Sektora Publicznego

Finanse Sektora Publicznego

Dostarczamy rozwiązania w 100% dopasowane do specyfiki sektora publicznego. Pokazujemy, jak wywiązać się z aktualnych w danym okresie obowiązków służbowych. Każdy komentarz eksperta zawiera praktyczne przykłady, schematy księgowań, wzory dokumentów – gotowe do zastosowania w jednostce.

Aktualności rachunkowości budżetowej

Aktualności rachunkowości budżetowej

Rachunkowość budżetowa - w każdym numerze skupiamy się na najbardziej problemowych w danym okresie rozliczeniach. Krok po kroku pokazujemy, jak prawidłowo wykonać aktualne obowiązki.

Finanse jednostek oświatowych i wychowawczych

Finanse jednostek oświatowych i wychowawczych

Dostarczamy rozwiązania w 100% dopasowane do rozliczeń oświaty. W każdym numerze skupiamy się na najbardziej problemowych w danym okresie rozliczeniach. Krok po kroku pokazujemy, jak prawidłowo wykonać aktualne obowiązki. Każdy artykuł oprócz cennych wskazówek eksperta zawiera praktyczne narzędzia jak: schematy księgowań, przykłady wypełnionych wzorów dokumentów.

Inwestycje publiczne

Inwestycje publiczne

"W miesięczniku „Inwestycje publiczne” opisujemy, jak prawidłowo i zgodnie z przepisami przygotować inwestycje, pozyskać środki na realizację oraz jak skutecznie uniknąć pułapek podczas rozliczania. Koncentrując się na kwestiach dotyczących inwestycji w sektorze publicznym, podpowiadamy, jak interpretować niejednoznaczne, problematyczne zapisy ustaw i rozwiązywać bieżące problemy pojawiające się w trakcie prowadzenia prac.

Spory przetargowe

Spory przetargowe

Śledzimy aktualne trendy rynkowe, pokazujemy miejsca zapalne i sporne kwestie pomiędzy zamawiającymi i wykonawcami. Odzwierciedlając tendencje rynkowe oraz najnowsze regulacje prawne zarówno polskie, jak i europejskie, wskazujemy uczestnikom postepowania drogę do consensusu. Dzięki temu postępowanie zostanie przeprowadzone w szybko i sprawnie, a obie strony będą zadowolone.

Vademecum zamówień publicznych

Vademecum zamówień publicznych

Informujemy o ważnych dla zamawiającego zmianach w zamówieniach publicznych. Przekazujemy najnowsze informacje dotyczące wszystkich aspektów dotyczących zamówień publicznych. Z wyprzedzeniem informujemy o planowanych i już wprowadzonych w życie zmianach w przepisach, a także dokładnie tłumaczymy, jak je interpretować. Nie opisujemy samych przepisów, ale zawsze pokazujemy ich praktyczne zastosowanie.

Excel w praktyce

Excel w praktyce

Poradnik "Excel w praktyce" to zarówno praktyczne triki ułatwiające szybkie wykonanie zadań w Excelu jak i kompleksowe schematy postępowań krok po kroku pozwalające na sprawne zaadaptowanie nowych rozwiązań. Starannie dobrany zestaw porad, szczegółowe instrukcje krok po kroku i liczne przykłady, sprawią, że praca w Excelu będzie przebiegać szybciej i bez błędów.

Przegląd Płacowo-Kadrowy

Przegląd Płacowo-Kadrowy

Biuletyn "Przegląd Płacowo – Kadrowy" to jedyna publikacja na rynku, która zawiera starannie dobrane przykłady z zakresu prawa pracy pokazujące na konkretnych przykładach jak krok po kroku rozliczyć pracownika.

BHP w firmie

BHP w firmie

"BHP w firmie" to serwis dla osób szukających wiedzy z zakresu bhp Pozwoli każdemu specjaliście stworzyć faktyczne bezpieczeństwo w zakładzie pracy, uniknąć wypadków pracowników oraz zapewni bezproblemowe funkcjonowanie pracodawcy.

Praktyczne szkolenia BHP

Praktyczne szkolenia BHP

Praktyczne szkolenia BHP to publikacja zapewniająca odpowiednie przeszkolenie pracowników przekładające się na poprawę bezpieczeństwa ich pracy. Wskazówki opracowane przez urzędników PIP, inspektorów pracy i szkoleniowców z wieloletnim doświadczeniem, autoryzowane i opatrzone podstawami prawnymi - zyskujesz gwarancję 100% zgodności z obowiązującymi przepisami i normami oraz komfort w razie kontroli PIP.

Telefon

  • 22 518 29 29
  • Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 17:00

E-mail

Dane kontaktowe

  • Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
  • ul. Łotewska 9a
  • 03-918 Warszawa